נשיא בולגריה, מר רוסן פלבנליאב בתל-אביב

24/10/2012

נשיא בולגריה מר רוסן פלבנליאב בפגישה עם קהילת יוצאי בולגריה בארץ

  

נשיא בולגריה, מר רוסן פלבנליאב, המבקר בארץ, מצא את הזמן כדי להיפגש עם קהילת יוצאי בולגריה בארץ ולשאת דברים מרגשים מאד.

 

הרושם שהתקבל היה שהנשיא דיבר מהלב ודבריו הלבביים התקבלו במחיאות כפיים סוערות שהפסיקו אותו מדי פעם. הנשיא לקח על עצמו להיות פעיל בארגון חגיגות 70 שנה להצלת יהודי בולגריה שיתקיימו בחודש מרץ 2013. הוא הודה לנוכחים על תמיכתם בבולגריה והביע משאלה, שלו יכול היה, היה לוחץ את היד של כל אחד ואחד מהנוכחים.

 

הפמליה של הנשיא כללה את שר החוץ הבולגרי - ניקולאי מלדנוב ובכירי יהודי בולגריה, ביניהם מר מקסים בנבנישתי ומר ויקטור מלמד.

 

בסוף נאומו ענה הנשיא ברצינות ולעומק למספר שאלות של הקהל.

 

אחרי צאת הנשיא והפמליה שלו מהאולם הועלתה ההצגה "סוף הקשת בענן" של תיאטרון דמעה וצחוק מסופיה, בהשתתפות שלשה שחקנים שהיו מעולים וסחטו הרבה מחיאות כפיים מהקהל. ההצגה דנה בחודשים האחרונים בחייה של הזמרת ג'ודי גרלנד. השחקנית  דניצה שופובה היתה מצוינת בתפקיד ג'ודי גרלנד, ביצעה כמה מהשיריה בצורה מעולה.

  

הנשיא פלבנליאב הגיע לארץ ב-21 לאוקטובר ונפגש לשיחות  מעמיקות עם הנשיא שמעון פרס ואף עם בנימין נתניהו לשיחות על שיתוף הפעולה בין שתי המדינות. הנשיא הבולגרי ציין את השבחים שחלקו הנשיא וראש הממשלה ליוצאי בולגריה, דבר שהזכיר לי את ההרגשה שכתף אחת שלי נוגעת כבר לרצפה, מרוב תפיחות השכם............

 

ביקור נשיא בולגריה יסתיים במפגש עם אבו מאזן.

 

На добър път и до скоро виждане!

עבור לתוכן העמוד