היהודים היום בבולגריה

 

נשים יהודיות בבולגריה מתראיינות על הנושא: מה מהווה בשבילן מדינת ישראל

מראיינת ישראלית - שרה הלפרין, עובדת סוציאלית, עורכת ראיון עומק ל-10 נשים יהודיות בשנת 2005. הראיון נערך במסגרת משלחת סטודנטים מטען מרכז שז"ר לתיעוד מורשת יהודית.
23/09/2015

האם יש היום אנטישמיות בבולגריה?

אנו - יהודי בולגריה, ניצלנו ממחנות המוות של היטלר, אף כי בתקופת השואה לא ניצלנו מנחת זרועו של השלטון הפשיסטי בבולגריה, שכרת ברית עם היטלר. נשארנו בחיים, בזכות בולגרים נאורים - חסידי אומות העולם, שהרימו את קולם נגד מדיניות ממשלתם שזממה להשמיד אותנו. מאז עלייתנו ועד היום (זה למעלה מ-60 שנה) התרגלנו לחשוב ושכנענו את עצמנו שבבולגריה אין אנטישמיות. היום, למרות היחסים החמים בין שתי המדינות ושיתוף הפעולה ההדוק ביניהן, מתרבים הסימנים לפעילות אנטישמית בבולגריה. האמנם?
21/06/2011

יהדות בולגריה היום

תמצית ראיון מה-9 במרץ 2009 שנתן מר מקסים בנבניסטי - יו"ר ארגון "שלום" - ארגון הגג של יהודי בולגריה, למערכת "כולנו בולגרים".

רוברט ג'ראסי - ראיון ל"כולנו בולגרים"

ב-9 במרץ 2009 נתן רוברט ג'ראסי - יו"ר המועצה הדתית המרכזית של יהודי בולגריה ראיון לאיזי אלמוג, ממערכת "כולנו בולגרים". הראיון עוסק בפעולות המועצה הדתית המרכזית של יהודי בולגריה, הסיוע של ארגון הג'וינט וקרן לאודר ליהדות בולגריה, וכן נגע בחגיגות יובל ה-100 של בית הכנסת המרכזי בסופיה.

רוברט ג'ראסי - בראיון לעתון יהודי בולגריה Evreiski vesti

לרגל חגיגות יובל ה-100 של בית הכנסת המרכזי בסופיה, נתן רוברט ג'ראסי - יו"ר המועצה הדתית המרכזית של יהודי בולגריה, ראיון לעורכת העיתון של יהודי בולגריה - Mihaelina Pavlova. הראיון עוסק בהכנות לחגיגות היובל ותכנית החגיגות. הראיון שניתן במקור בשפה הבולגרית, תורגם לעברית.
עבור לתוכן העמוד