בקשת עזרה למחקר היסטורי על יהודי בולגריה

16/12/2012

רצ"ב פנייתו של אנרי מאירוב אל קהילת יהודי בולגריה, באשר הם שם.
מערכת האתר מצטרפת בחום לפנייה ומבקשת מהגולשים להגיש לו עזרה ככל שאפשר.

מלחמות הבלקן - בקשת עזרה ושיתוף פעולה במחקר היסטורי

גולשים יקרים,

אני פונה אליכם בבקשה לקבלת עזרה באיסוף נתונים על חיילים יהודים שנפלו במלחמות לאיחוד בולגריה בראשית המאה ה-20 (המכונות: "מלחמות הבלקן").

 

מזה מספר שנים אני חוקר את ההשתתפות של חיילים יהודים בצבא בולגריה במלחמות הבלקן. במסגרת המחקר עברתי על ארכיונים רבים ועל חיבורים היסטוריים רבים על התקופה. החלק הראשון של עבודתי הוא לקראת סיום – זה יהיה אלבום זיכרון מעודכן ביותר לנופלים במלחמת הבלקן הראשונה, שהתרחשה בשנים 1912-13.

למרבה הצער, מקרובי המשפחה של הנופלים ויורשיהם קיבלתי עד עתה מעט מאד חומר. אני משוכנע שבארכיונים משפחתיים חבויים מסמכים רבים, מכתבים ותמונות של החיילים היהודים שהשתתפו ונפלו במלחמות אלה. כמו-כן, אני משוכנע שרבים מכם שמעו זיכרונות מפי ההורים, הסבים והסבתות, על הזמנים הקשים ההם.

 

השעון ההיסטורי מתקתק והשעה היא דקה לפני 12!  אם לא נעשה משהו מיד, נאחר את המועד האחרון לאיסוף ושימור עדויות אלה עבור הדורות הבאים!

 

אני פונה אליכם, גולשים יקרים ומבקש, עברו על האלבומים המשפחתיים הישנים כדי למצוא כל תמונה, כל שם וכל מסמך שקשור לתקופה. גם אם יראה ממבט ראשון חסר ערך או בלתי חשוב, גם אם זו תמונה בודדת, אנא מכם, תביאו לידיעתנו את החומרים שנמצאים אצלכם באמצעות פניה למדור "צור קשר" באתר "כולנו בולגרים".

אני מודה מראש על שיתוף הפעולה!

 

רצ"ב קטע קצר מתוך האלבום, שיכלול פרטים על 127 חיילים יהודים שנפלו במלחמת הבלקן הראשונה.

אנרי מאירוב

  קטע מתוך אלבום זיכרון לחיילים יהודים שנפלו במלחמת הבלקן הראשונה
עבור לתוכן העמוד