שגריר ישראל בבולגריה פתח תערוכה בקיוסטנדיל

שגריר ישראל בבולגריה, מר נוח גל גנדלר פתח אתמול תערוכה בקיוסטנדיל
16/12/2010

שגריר ישראל בבולגריה, מר נח גל גנדלר, יחד עם ראש העיר קיוסטנדיל, מר פטר פאונוב, פתחו אתמול תערוכת צילומים "ים המלח" של הצלם הישראלי דובי טל.

האירוע התקיים במוזיאון ע"ש דימיטר פשב בקיוסטנדיל, החל מהשעה 16.30.

שני כיווני שתוף הפעולה בין ישראל לקיוסטנדיל הם משיכת תירים מישראל לקיוסטנדיל וגם צוותים של אנשי רפואה בסופיה, כפי שהתבטא שגריר ישראל בבולגריה. השנה היו לנו 1900 תירים שבקרו בבולגריה, כך שאם נצליח להביא 20% מהם לקיוסנדיל יהיה טוב. האפשרות השניה היא לשתף פעולה עם רופאים. יש בסופיה מספר מרפאות ישראליות הקשורות בקוסמטיקה אסטטית  וכירורגיה. נוכל להביא את הרופאים הללו לקיוסטנדיל, אמר השגריר בפני סוכנות הידיעות של דאריק.

קיוסטנדיל איננה עיר גדולה אך בעיני בני ישראל היא מקום יקר מבחינה מורליות והיסטורית. "לנו חשוב לקיים מגעים עם קיוסטנדיל לא רק מבחינה כלכלית אלא גם תרבותית", הוסיף השגריר.

חשוב לנו לשתף פעולה עם עמיתינו הישראלים מכיון שזהו קשר רב שנים, ברגע שהיחסים שלהם עם טורקיה מעורערים והתיר הישראלי מפנה עצמו לכיוון בולגריה. תודות למר דיימיטר פשב נמצא בקיוסטנדיל הבסיס ליחסים חמים  וכאשר המרכז הבלניאולוגי יתחיל לתפקד יעלה מספר התירים מישראל בעיר. היחסים יתנהלו דרך השגרירות הישראלית. קודם אנחנו צריכים לשתף פעולה בינינו, כידוע התהליכים יעשו בקיוסטנדיל, פה ושם יש מכשולים אדמיניטרטיביים. בבטחון צפוי עתיד טוב לקיוסטנדיל, אמר ראש העיר פטר פאונוב.

עבור לתוכן העמוד