אירוח קשישים בודדים בליל הסדר

27/04/2011

יוזמה ברוכה של הגברת שלי כרמי הולידה מבצע מוצלח של ארוח קשישים בודדים בליל הסדר האחרון בבית האבות הבולגרי בראשון לציון. גב' כרמי פנתה אל ג'קי ארואטי, יו"ר איחוד עולי בולגריה, בבקשה לנסות לסייע לשישה קשישים בודדים לבלות את ליל הסדר במסגרת בית האבות.
ג'קי נרתם למשימה באופן אישי ובשיתוף פעולה מלא והדוק עם הנהלת בית האבות, העניין הוצא מן מהכוח אל הפועל. כך ניתנה הזדמנות לארבעה קשישים בודדים לבלות את ליל הסדר כהילכתו. שניים מן הקשישים פרשו ברגע האחרון כיוון שלא הרגישו טוב. לארבעת הנותרים אורגנה תחבורה הלוך ושוב על חשבון איחוד עולי בולגריה (מבצע קשה בפני עצמו כיוון שאף נהג מונית לא רצה להעדר בליל הסדר מהבית). ג'קי ארואטי חיכה לאורחים באופן אישי בבית האבות על מנת שירגישו בבית, הרים איתם כוסית לחיים ולאחר מכן חזר לביתו לליל הסדר המסורתי עם המשפחה. הקשישים התקבלו בבית האבות בחום ובאהבה לארוחת הסדר המסורתית (ללא תשלום) וקריאת ההגדה ע"י הרב צפון. לאחר ליל הסדר חזרו הקשישים לביתם, מאושרים שניתנה להם אפשרות לבלות את ליל הסדר בחברה.
על מבצעים כאלה אומרים, כן ירבו צדיקים בקרבנו! תודה מיוחדת מגיעה לגברת שלי כרמי, לגברת קולט מבית האבות ולכל צוות בית האבות הבולגרי על הארוח. 

 

עבור לתוכן העמוד