כבאים מבולגריה מתנדבים לכיבוי השריפה בכרמל

11/12/2010

בראש קבוצת הכבאים שהגיעה מבולגריה מיד עם פריצת השריפה בכרמל, עמדו סגן שר החוץ הבולגרי, מר דימיטאר צאנצ'ב (עד לאחרונה - שגריר בולגריה בישראל) והגנרל דימיטרוב. איחוד עולי בולגריה שנערך למתן סיוע מקסימלי, הציע את עזרתו לשגרירות בולגריה.  קשר רצוף התקיים עם סגן שר החוץ - מר צאנצ'ב ועם הממונה על השגרירות מר דימיטאר פיליפוב (ממלא מקום השגריר, עד בוא השגריר החדש). במקביל, קיים יו"ר האיחוד - ג'קי ארואטי, קשר רצוף עם פיקוד העורף - הממונה על שילוב יחידות המתנדבים מחו"ל בפעולות הכיבוי.

ב- 6 בדצמבר - נר שישי של חנוכה, ביקרו חברי הנהלת האיחוד - ג'קי ארואטי ורעייתו, נסים קטלן ודוד קונפורטי, בבסיס בו התאכסנו הכבאים בגבעת אולגה והדליקו נר שישי ביחד עם הכבאים האורחים.  לאחר מכן נערכה ארוחת ערב חגיגית, לכבוד סיום תפקיד האורחים עם ההשתלטות על השריפה.

לאחר הארוחה ערך מפקד פיקוד העורף, האלוף יאיר גולן, טקס פרידה רשמי של צה"ל מהאורחים. בטקס הודה האלוף גולן לגנרל דימיטרוב ולכבאים, על הענותם המיידית לבקשת הסיוע של ישראל ועל עבודתם הקשה בפעולות הכיבוי.  האלוף גולן ציין את רמתם המקצועית הגבוהה של הכבאים בביצוע המשימות שהוטלו עליהם והעניק מגן תודה ושי אישי לכל כבאי. 

לאחר סיום החלק הצבאי נערך טקס פרטי בו חברי הנהלת איחוד עולי בולגריה הודו לכבאים בשם קהילת יהודי בולגריה בישראל.  כל כבאי קיבל שי אישי ולמפקד היחידה הוענק פסל הוקרה. על הפסל נחרטו דגלי שתי המדינות ומילות תודה בשם איחוד עולי בולגריה בישראל. הטקס נערך באוירה מלאת חום אנושי ואהבה הדדית ודמעות התרגשות זלגו מעיניים רבות. 

העתון הבולגרי "24 שעות" פירסם בהבלטה במהדורתו ב-8 בדצמבר ידיעה על טקס הפרידה שנערך בישראל לכבאים הבולגרים. לידיעה צורפה תמונת הפסל שניתן במתנה ע"י האיחוד ונמסר שהפסל יוצב בעתיד במפקדת שירות כיבוי אש בסופיה.   

עבור לתוכן העמוד