אודות בית האבות הבולגרי

בית האבות הבולגרי, ובשמו המלא - עמותת בית אבות ע"י איחוד עולי בולגריה ע"ש ז'אק חיים אסיאוב - הוקם בשנת 1962, בעיקר מכספי תרומה של הנדבן יוצא בולגריה ז'אק חיים אסיאוב. אל תרומותיו של אסיאוב נוספו תרומות שהתקבלו מיהודי בולגריה בישראל, למען הוריהם. בתחילת דרכו, היה בית האבות המוסד היחידי באזור שטיפל בדיירים קשישים במצבי בריאות שונים.

 

מחלקות בית האבות

בבית האבות כ-400 דיירים בדרגות בריאות שונות, והוא מחולק למספר מחלקות:

 

- דיור מוגן: בבית האבות פועל אגף מיוחד לדיור המוגן - טירת ראשונים. האגף מיועד לגמלאים צעירים ברוחם ועצמאים (דיירים המתפקדים בחיי היום-יום באופן עצמאי). בטירת ראשונים יחידות דיור בנות 2 חדרים ששטחן כ-60 ממ"ר, דירות בנות חדר וחצי ודירות סטודיו. כל הדירות בעלות מרפסת שמש ומרפסת שירות.

 

-מחלקה לדיירים עצמאים: בימים אלה (אוגוסט 2008) פתחנו מחלקה חדשה ומפוארת, צמודת גינה מטופחת, לעצמאים בנפשם וברוחם.

 

-מחלקה לדיירים תשושים.

 

-מחלקה לדיירים סיעודיים.

 

-מחלקה לדיירים סיעודיים מורכבים.

 

בית האבות הבולגרי היה אחד מבתי האבות הראשונים בארץ שהכניסו במסגרת הטיפול בקשיש את המחלקות הסיעודיות. המדיניות המוצהרת של העמותה שהקימה את בית האבות ואחראית לתפעולו, במשך כל תקופת קיומו של המוסד, הייתה לתת מענה ופתרונות מתאימים לדייר במשך כל ימי חייו.

 

בבית האבות צוות מקצועי ורב מקצועי וכן סגל עובדים מיומן ונאמן, מהמובילים בענף. דיירי בית האבות נהנים משירותים רפואיים מתקדמים ביותר.

 

חזון בית האבות

-בית האבות הבולגרי הוא בית חם המוביל באיכות השירות לקשיש ולמשפחתו.

 

-מעניק טיפול רב תחומי, קשוב ומקצועי.

 

-מצטיין בשירות רפואי וסיעוד, תוך הקפדה על זכויות וחירות הקשיש ומעניק איכות חיים לשנים רבות.

 

-בית האבות מהווה מרכז למידה, תרבות וחברה לקהילה ופתוח לכל.

 

שירותים ופעילות

בבית האבות פועל מכון פיזיותרפיה משוכלל, ויש בו שירותי תזונה ודיאטנית, שירותי רוקחות, שירות סוציאלי, גמלת סיעוד, ריפוי בעיסוק, שירותי כביסה, שירותי ניקיון ותחזוקה, פעילויות תרבותיות, תעסוקה ועוד.

 

בנוסף תוכלו למצוא אצלנו: סלון לטיפוח ויופי, בית כנסת, ספריה, קפיטריה, מועדון חברתי, מרכז תעסוקתי, חדר כושר משוכלל, חדר תפירה ואפילו פינת חי.

 

דיירי בית האבות בשיתוף העובדים, מפיקים מדי פעם עיתון המופץ בקרב הדיירים, גימלאי ראשל"צ, ולכ-500 בתי אב. העיתון ששמו "עט הזהב" מתאר ומספר על הווי בית האבות. הצוות המקצועי של בית האבות כתב והפיק את הספר "דור הסנדוויץ", המספר על ההתמודדות עם גיל הביניים.

 

פעילות התנדבותית

ארגון הגג של בית האבות הינו איחוד עולי בולגריה. הנהלת עמותת בית האבות מונה חברים שהינם מבכירי העלייה הבולגרית. כל החברים פועלים בהתנדבות, ללא קבלת שכר או תמורה על פעילותם ועשייתם לטובת פיתוח בית האבות והדאגה לדייריו.

 

בבית האבות בית כנסת ודגם של בית כנסת ייחודי בסופיה בולגריה, וראשי המדינה בבולגריה, בביקוריהם התכופים בארץ, תמיד פוקדים את המקום. בית האבות מקיים קשרים עם הקהילה בראשון לציון ועם יוצאי בולגריה בישראל.

 

האוכל – על טהרת המטבח הבולגרי

המאכלים המוגשים בבית האבות הם על טהרת המטבח הבולגרי. באירועים מיוחדים אנו מכינים מאכלים מסורתיים כמו: טישפישטיל, קציצות קרישה (פרסה) ועוד הרבה דברים טובים.

 

בבית האבות אף נערכה תחרות בישול, שבה נטלו חלק הדיירים עם מבחר מאכלים מסורתיים. בתחרות שפטו השפים הנחשבים ביותר בענף.

 

סטנדרטים גבוהים ותו תקן

בית האבות זכה לקבל תעודת הוקרה מטעם משרד הבריאות, על כי המוסד עמד בסטנדרטים הגבוהים ביותר הנדרשים להבטחת איכות הטיפול בביקורת, והוא בעל תעודת9001:2000ISO  - תו תקן ישראלי ובין לאומי לאיכות הטיפול בקשישים.

 

המוסד הוא עמותה ציבורית הפועלת ללא כוונת רווח (מלכ"ר). אנו בעלי רישיונות של משרד הבריאות, משרד הפנים ומשרד הרווחה. אנו מקבלים הפניות של קופות החולים ומשרד הביטחון.

 

פרטי התקשרות

כתובת בית האבות: בראשון לציון, רח' האם, 8, טל' 03-9482222 פקס 03-9649852.

לבית האבות אתר אינטרנט שבו ניתן למצוא עלינו פרטים נוספים.

כתובת האתר:  http://www.bulgari.org.il

ניתן לפנות אלינו לפי כתובת דואר אלקטרוני:  bulgari@012.net.il

 

 

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד