אודות עמותת הגמלאים ע"ש ויקטור שם-טוב

עמותת הוותיקים החלה את פעילותה בשנת 1994, כמועדון חברים שייסדה קבוצה של 8 יוצאי תנועת השומר הצעיר בבולגריה. חברי המועדון נהגו להתכנס למפגשי רעים בספריית מפלגת מפ"ם ביפו.

 

זמן מה לאחר הקמת המועדון הוא נסגר והחברים חיפשו אכסניה חדשה שתיאות לארח אותם. סניף מפלגת מרצ בבת-ים הרים את הכפפה והסכים לקבל את חברי הקבוצה אל בין כותליו. כתנאי להתארחות החברים במקום, העמידו אנשי הסניף שני תנאים:

פעילות הקבוצה מבוססת על התנדבות בלבד.

העישון ומשחקי הקלפים במקום אסורים.

 

עד מהרה פשטה השמועה שיוצאי בולגריה מקיימים מפגשים במקום נוח ונעים, והקבוצה גדלה ל-90 חברים.

 

עם גידול הקבוצה התקבלה החלטה למסד את הפעילות, והמקום זכה לשם: "מועדון גמלאים יוצאי בולגריה". למרות השם המחייב, כל החפץ - בלי הבדל מוצא - יכול להיות חבר, אך בפועל הרוב המוחלט של החברים הם יוצאי בולגריה. מאוחר יותר, באפריל 2007, נרשמה העמותה אצל רשם העמותות. כיום מכהנים בהנהלת העמותה 7 חברים.

 

הפעילות במועדון

במהלך השבוע נפגשים החברים הגברים ארבע פעמים, והחברות - פעם אחת, להרצאות ולשיחות בינן לבין עצמן עם קפה ועוגה. בימי שישי נערכות במועדון מסיבות המלוות בשירים וריקודים, כולל כיבוד ושתייה.

 

המועדון ממוזג, אפשר לשתות בו מרק חם והקפה חופשי. ישנם שולחנות למשחקי חברה (כאמור, פרט לקלפים) ופינות לשיחות באווירה תרבותית ונעימה. אירוח שגרירי בולגריה בישראל במועדון הפך למסורת, ורק לאחרונה התארחה כאן נספחת התרבות של שגרירות בולגריה. 

חברי המועדון מוכנים להישבע שהמקום תורם לבריאותם, לאריכות חיים ואפילו לשלום בית!

 

המועדון ישמח לקבל חברות וחברים חדשים!

המועדון ממוקם בסניף מפלגת מרצ בבת-ים, בשד' ירושלים 33, פינת מעבר ישי.

דמי החברות הם 30 שקלים לחודש - ההכנסות מדמי החבר אינן מכסות את ההוצאות וההפרש ממומן ע"י תרומות.

 

לפרטים נוספים:

חיים אשכנזי או עמוס ליאון

ימים א'-ה' עד הצהריים

טל': 03-5080268

 

עבור לתוכן העמוד