פורום

לגולשי האתר שלום!

מטרת הפורום היא לשמש במה לקשרים בין הגולשים, להפרייה והעשרה הדדית, שפור וגיוון האתר. בפורום יוכל כל גולש לחלוק חוויות ומידע בעל עניין עם יתר הגולשים, לפנות בשאלות ולערוך בירורים בעניינים בהם ירצה לשתף את יתר הגולשים ולשמוע את דעתם. בשאלות פרטניות ואישיות, שאינן מעניינו של הכלל, יש לפנות אלינו באמצעות "צור קשר". 

המערכת מבקשת מהגולשים להשתמש בשפה נקייה, לא נאפשר פירסום האשמות לא מבוססות. 
אנו מקווים שהגולשים יהנו מהפורום ויפיקו ממנו את המירב!   

הוסף נושא חדש
מחנות לעבודת כפייה בבולגריה איזי, מנהל הפורום   | 00:46 8/02/2020
נסים ברכה פירסם למטה ידיעה על תגובת "שלום" – ארגון העל של יהודי בולגריה (החיים בה היום), על החלטת "האקדמיה הלאומית למדעים" בבולגריה, לפיה גיוס הגברים היהודים בבולגריה למחנות לעבודת כפייה נעשה כדי להגן על היהודים מהשמדה. ההצהרה של "שלום" כוללת גינוי חריף להחלטת האקדמיה למדעים, בטענה שהדברים אינם נכונים.
מערכת "כולנו בולגרים" סבורה שהחלטת האקדמיה למדעים, היא שקר גס ועיוות זועק לשמים של ההיסטוריה. עיוות אותו ניתן להזים בעובדות הידועות:
1. בינואר 1941 התקבל בבולגריה "החוק להגנת האומה". אחרי קבלתו החלה רדיפת יהודי בולגריה בכל תחומי החיים: הגבלת החופש, החרמת הרכוש, ורדיפה כלכלית;
2. במאי 1941, כחלק אינטגרלי מרדיפת היהודים, גויסו כל הגברים היהודים בגילאי 20-40 למחנות לעבודת כפיה;
3. בינואר 1942 החליטה ההנהגה הנאצית ב"ועידת וָאנְזֶה" על השמדת יהודי אירופה כ"הפתרון הסופי" לבעיה היהודית;
4. במרץ 1942, בעקבות החלטות ועידת ואנזה הוקמו מחנות ההשמדה: טרבלינקה, בלזץ וסוביבור והחלה ההשמדה השיטתית של יהדות אירופה. (אושוויץ הוקמה כמחנה השמדה מאוחר יותר);
רק לאחר הקמת מחנות ההשמדה, במחצית הראשונה של 1942 חדרה להכרה בכל מדינות אירופה, שהנאצים מתכוונים להשמיד בצורה שיטתית את כל יהדות אירופה. אבל גיוס הגברים היהודים בבולגריה למחנות כפייה החל קרוב לשנה לפני שהחלה מכונת ההמשדה לפעול. המחנות לעבודות כפייה היו חלק בלתי נפרד מרדיפת היהודים בבולגריה. הטענה כאילו הוקמו כדי לשמור על היהודים מהשמדה שמה ללעג ולקלס את העובדות ההיסטוריות. מה עוד, שבחודש מרץ 1943 נעשה ניסיון אמיתי להתחיל בהשמדת יהודי בולגריה, ניסיון שסוכל ברגע האחרון ממש. איך ניסיון זה מתיישב עם הכוונה כביכול, לשמור על יהודי בולגריה מהשמדה... באתר זה מצוי מאמר ארוך (המבוסס על מקורות היסטוריים) על המחנות לעבודת כפיה בבולגריה. רצ"ב קישור:

http://www.thebulgarianjews.org.il/?CategoryID=185&ArticleID=82

הצהרת "שלום", ארגון הגג של יהודי בולגריה, לצאת בהכרזה המוקיעה את החלטת האקדמיה למדעים היא החלטה אמיצה שיש לברך עליה!
האם יש רשימה של כל המקומות בהם היו מחנות עבודה? חוה פנחס-כהן   | 15:29 2/03/2020
אנחנו רטובות וחרמניות ועושות שיחות וידאו סקס שירן   | 11:43 15/05/2020
מחנות עבודות כפיה עדינה   | 18:57 28/06/2020
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד