ספרים חדשים |
|||
במשך השנים הייתה הר-טוב יישוב עברי מבודד באזור, מוקפת כפרים ערביים. למרות הקשיים הרבים, נאחזו מתיישביה בעקשנות בקרקע. במאורעות תרפ"ט (1929) נאלצו המתיישבים לעזוב את המקום, אולם שבו והקימוהו מחדש. במלחמת העצמאות עמדה המושבה במצור ממושך, עד שפונתה בפקודת השלטונות בליל ה-16 במאי 1948. אחרי מלחמת העצמאות שבו כמה משפחות ליישוב וניסו ללא הצלחה להקימו מחדש. ב-1956 עזבו אחרוני המתיישבים את המקום. המחבר, יהודה בן-בסט, הוא יליד המושבה הר-טוב ונכדם של רחל ויהודה בן-בסט, שהיו בין מייסדיה. יהודה בן-בסט חוקר ומתעד את תולדות המושבה ופעיל בהנצחתה ושימור שרידיה. |
|||
|
|||